KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11535066
*
nr 1153 5066
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Moskva 1923, "Från en tschajnaja vid chitvio rinok", motivet: 21x16
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 19:30:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 18:30:38
1
Vinnande bud
18/12 19:24:20
2
150 kr
18/12 19:24:21
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert engström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1153 5066
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Moskva 1923, "Från en tschajnaja vid chitvio rinok", motivet: 21x16
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 18:30:38 | 1 | Vinnande bud |
18/12 19:24:20 | 2 | 150 kr |
18/12 19:24:21 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert engström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02